Це через взуття? Чи це новачок їх носить? Це також може бути геніальний маркетинговий хід! Чому Jordan 1 настільки популярні у взуттєвій індустрії та поп-культурі в цілому? Що ж, сьогодні ми розберемо всі причини та обставини, які сприяли появі AJ1. Але якщо вас цікавить більш загальна інформація, ознайомтеся з повним путівником по історії Air Jordan! А тепер давайте перейдемо до справи, чи не так?

Nike підписує Майкла Джордана і створює спадщину

Йде 1984 рік, команда "Чикаго Буллз" вибрала перспективного молодого новачка на ім'я Майкл Джордан. І в той же час бренди спортивного одягу проводять власні пошуки для підтримки. І хоча Майкл хотів підписати контракт з Adidas, вони не змогли зробити йому відповідну пропозицію. Тим часом у Nike були проблеми з баскетбольним відділом, і їм потрібна була свіжа кров, щоб підтримати бренд. Тож вони вирішили зробити Майклу Джордану пропозицію, від якої він не зможе відмовитися. Угода була підписана, і баскетбольний відділ Nike, що перебував у скрутному становищі, вже не мав би довго боротися за існування.

Спонсорство Nike x Jordan перевершило очікування Nike, коли справа дійшла до прибутків. Фактично, бренд заробив понад 100 мільйонів доларів у перший рік співпраці з Джорданом. Зрештою, бренд виріс настільки, що став самостійним суб'єктом на ринку. І сьогодні Jordan Brand фактично підписує контракти зі спортсменами, які розробляють свої власні фірмові кросівки

До Air Jordan 1 - Nike робить ставку на силует

Хоча Ем-Джей підписав контракт з Nike у 1984 році, йому знадобився рік, щоб взути свої фірмові кросівки. До того часу він здебільшого носив Nike Air Ship, які насправді є "забороненими" кросівками OG. Цілком зрозуміло, чому люди плутають їх з Air Jordan 1, адже вони виглядають дуже схоже. Очевидно, що Nike скористалися драматичною ситуацією і просунули силует AJ1 на ринок так, ніби завтра не настане. Цей рекламний ролик може дати вам уявлення про те, в якому напрямку рухався Nike. Але окрім усього цього, чому Jordan 1 настільки популярні навіть сьогодні?

Чому кросівки Jordan 1 такі популярні - дизайн і зовнішній вигляд?

У 1984 році Філ Найт зрозумів, що Майкл Джордан є великим активом для бренду. Але великому активу потрібне велике взуття і великий дизайнер, який би з усім цим впорався. І треба сказати, вони не розчарували. Пітер Мур, дизайнер кросівок Nike, зумів увійти в історію завдяки силуету Air Jordan 1. У Мура не було багато чого, окрім того, що Джордан хотів, щоб кросівки були захоплюючими та низькими до підлоги.

Решта - творчий геній Пітера Мура, особливо логотип Wings, який він намалював на серветці. Без жартів. Так чи інакше, кінцевим результатом стала модель Air Jordan 1. Спочатку Майкл Джордан скептично ставився до амортизації Air та загального дизайну, але згодом потеплішав до неї. І не дарма, адже кросівки стали такими ж відомими, як і спортсмен, який їх носив.

Чому кросівки Jordan 1 такі популярні - Маркетинг

Ми вже згадували, що Nike позиціонували Air Jordan 1 як баскетбольне взуття, що "порушує правила". Але як далеко вони зайшли з цією стратегією? Коротка відповідь: вони зайшли досить далеко, щоб продати. Давайте дамо вам довгу відповідь: це весело. Як ми вже говорили раніше, Джордан розпочав свою угоду з Nike у класичних Nike Air Ship у чорно-червоній кольоровій гамі. Цей колір порушував правила уніформи НБА (вони більше не діють, якщо вам цікаво).

Це порушення коштувало Джордану штрафу в розмірі $5,000 щоразу, коли він одягав ці кросівки. Штраф, який Nike з радістю заплатив, бо це дало бренду яскраву ідею. Swoosh скористалися цією забороною і випустили на ринок OG Air Jordan 1 як взуття, яке заборонила НБА. Примітка: лише у 2020 році Nike визнала Air Ship попередньою версією OG.

Далі Nike відмовився від реклами і почав позиціонувати Ем-Джея як індивідуального спортсмена. Погодьмося, у 80-х роках це було не так, коли мова йшла про командні види спорту. Отже, Nike перетворив Джордана на легенду, яка мала дуже особливе взуття. І що ж, дитина, підліток чи будь-який баскетбольний фанат, який дивився цю рекламу, безумовно, мріяв про таку пару. Зрештою, хто не хоче бути схожим на Майка?

Jordan 1s залишає слід у поп-культурі та підтримці

Спортсмени та спонсори

Ти знаєш, що зробив це, коли всі знають, хто ти, навіть якщо вони не цікавляться індустрією. Так, всі (і їхні дідусі) знали, хто такий Майкл Джордан. Окрім того, що він був силою на баскетбольному майданчику, він став іконою за його межами! Частково це сталося завдяки партнерству з Nike. Фактично, ця угода змінила спосіб підписання спортсменами своїх спонсорських угод. Замість традиційної фіксованої суми спортсмени почали отримувати роялті від своїх угод. І це тенденція, за яку ми можемо подякувати Делоріс Джордан, матері Емі Джея. Коротше кажучи, саме тоді індустрія кросівок по-справжньому стартувала.

Поп-культура

Коли люди задаються питанням: чому кросівки Jordan 1 такі популярні? Існує загальний консенсус щодо відповіді. За своєю суттю це баскетбольні кросівки. Однак вам не потрібно бути баскетболістом або навіть фанатом, щоб носити їх. Jordan 1 подвоївся як відмінне взуття для активного способу життя! Отже, ким би і де б ви не були, ви можете носити пару AJ1, і всі це оцінять. Але переконайтеся, що ви знаєте, як їх стилізувати, перш ніж носити.

 

Нарешті, колаборації та знаменитості, які носять Jordan 1, закріпили за ним статус ікони поп-культури. І сьогодні кожна знаменитість, яка знає, що таке стиль, знає, що у неї повинна бути пара Air Jordan 1. Бачите, на ринку є безліч колірних рішень, і ви можете бути настільки креативними, наскільки хочете! Це також ще одна причина, чому Jordan 1 є настільки легендарними і затребуваними.

Тепер, коли ви знаєте, чому кросівки Jordan 1 так популярні...

Потрібно пам'ятати, що індустрія перепродажу кросівок існує завдяки зростанню кросівкової індустрії. І такі популярні кросівки, як Jordan 1, безумовно, дорого коштують при перепродажі. Але ви повинні переконатися, що є ажіотажем, а що ні, коли занурюєтеся в кролячу нору перепродажу кросівок.

Тепер, якщо ви дійсно хочете почати побічний бізнес, на додаток до згинання ваших Jordan 1s, є кілька речей, які ви повинні знати. По-перше, купити Джорданс для роздрібної торгівлі відносно складно, особливо якщо це ажіотажний продаж. По-друге, вам знадобиться кросівок бот, щоб отримати собі пару Jordan 1 ... або будь-яку пару популярних кросівок насправді.

Але зачекайте... Що таке бот для пошуку кросівок?

Якщо ви хочете дізнатися, натисніть тут, щоб отримати короткий курс по ботингу кросівок! А якщо ви хочете дізнатися більше, наш блог до ваших послуг з останніми новинами про кросівки та боттинг. Щасливої дороги!